PETO TAKMIČENJE ORAČA “PRVA BRAZDA”

0
7

U Novom Selu u petak i subotu takmičenje orača.


U petak 15. i subotu 16. septembra u Novom Selu biće održano peto takmičenje orača “PRVA BRAZDA”.

PROGRAM MANIFESTACIJE

Prva brazda 2017 1

PETAK 15. septembar                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

12:00 Otvaranje II Likovne kolonije “Slike sa sela”, MZ Novo Selo, Zanatski centar Novo Selo 

16:00 Otvaranje izložbe poljoprivredne mehanizacije, domaće radinosti i starih zanata 

17:00 Otvaranje izložbe OLDTAJMERA starih traktora i mašina 

18:00 “ORAČKO POSELO” nastupi folklornih i etno-pevačkih grupa, izvođača, naratora i solista Igralište malih sportova kod poligona 

20:00 Otvoreno prvenstvo u nadvlačenju konopca i klipka 

21:00 Degustacija riblje čorbe i narodno veselje u šatri za okrepljenje i osveženje

 

Prva brazda 2017

SUBOTA 16. septemba

08:00 Otvaranje prodajne izložbe lokalnih poljoprivrednih gazdinstava, Početak pečenja bika na ražnju, kod poligona za oranje

09:00 Prijava takmičara i prijem gostiju, MZ Novo Selo, Zanatski centar

09:30 Stručno predavanje za traktoriste i goste, Agencija za bezbednost saobraćaja, Predstavljanje proizvodnog programa FAM Kruševac, Zanatski centar Novo Selo

10:30 TEORETSKI ISPIT – test za orače takmičare, MZ Novo Selo

11:15 SVEČANO OTKRIVANJE SPOMENIKA SELJAKU, rad etno umetnika Milutina Rankovića, Zanatski centar Novo Selo

11:30 SVEČANI DEFILE TRAKTORISTA, od centra sela do poligona

11:55 Svečano otvaranje manifestacije, teren za male sportove

12:30 Izložba radova likovne kolonije

13:00 Stručno predavanje iz pčelarstva, Prof. dr Mića Mladenović, Prezentacija organizacije proizvodnje jagodičastog voća FLORIVA Ivanjica

13:30 TAKMIČENJE ORAČA u muškoj i ženskoj konkurenciji

14:00 ORAČKI TROBOJ takmičenje u bacanju kamena sa ramena, skoku u dalj iz mesta i sklekovima, poligon za male sportove

15:00 PROGLAŠENJE POBEDNIKA u svim kategorijama i degustacija junećeg pečenja sa ražnja, teren za male sportove

16:00 ORAČKO VESELJE uz estradne umetnike u šatri za osveženje i okrepljenje

PRIJAVE TAKMIČARA NA TELEFON 062.631.309     

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz